Go to the page content

Nadir kanama hastalıklarını anlamak

Nadir kanama hastalıkları, farklı hemofili türleri, nadir pıhtılaşma faktörü eksiklikleri ve kalıtsal trombosit hastalıklar dahil olmak üzere bir dizi farklı rahatsızlığı tanımlamak için kullanılan bir terimdir. Kanama hastalıkları olan kişilerde kan gerektiği gibi pıhtılaşmaz ve sıklıkla kaslara ve eklemlere olmak olmak üzere iç ve dış, uzun süreli ve kendiliğinden kanamaya neden olur.

Kan hastalıklarının türleri

Kan hastalıklarının türleri

Hemofiliden nadir pıhtılaşma faktörü eksikliklerine ve hemofili ile yaşayan kadınlara kadar farklı kanama hastalıklarının ardındaki bilim hakkında daha fazlasını keşfedin.


Belirtiler, semptomlar ve tanı

Belirtiler, semptomlar ve tanı

Hemofili belirtilerini ve bulgularını nasıl tespit edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin ve bir hemofili tanısının ardındaki bilimi keşfedin.


Tedaviler ve terapiler

Tedaviler ve terapiler

Hemofili bakım ortamı geçmişten günümüze önemli ölçüde değişti ve hemofiliye dair bilimsel anlayışımız da aynı şekilde. Hemofili terapileri ve tedaviye bütünsel yaklaşım hakkında daha fazla bilgi edinin.

Şiddetli Adet Kanaması

Şiddetli Adet Kanaması

Şiddetli adet kanaması, dünya genelinde milyonlarca kadını etkiler ve şiddetli adet kanaması olan çok sayıda kadının (beş kadından biri kadar) altta yatan bir kanama bozukluğuna sahip olduğu tahmin edilmektedir.TR24CH00030